oksedamine ja kõht lahti 31.08.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere dr. tiia voor
laps siis 23kuune .esmaspäevas saatik oksedab ja kõht natuke lahti . teisipäeval palavik 38. 6, perearst käis külas diagnoos;väike kõhukripp ja kurk haige.kolmapäeval kõht juba päris lahti kaka natuke limae ja haiseb kõrge palavik (rojab ca iga tunni tagant umbes ) nõutsin perearstilt kakaproovi uurigut ....nüüd ootan siin esmaspäeval( 3.09.07)saan teada....
palun ka teie arvamust
ette tänades väga mures emme

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tõenäoliselt on tegemist viirusliku kõhulahtisusega, mille tunnuseks on sage suures koguses vesine roe ja oksendamine ning palavik. Bakterite poolt tekitatud kõhulahtisuse korral on roojas verd ja palju lima ning palavik. Kõhulahtisuse korral on kõige tähtsam pakkuda lapsele piisavalt juua, et korvata vedelikupuudust. Vedela roojaga kaotab laps palju vedelikku ja elektrolüüte. Joogiks võib pakkuda apteegis müüdavat Rehüdroon lahu ja teed.
Palaviku alandamiseks sobib Paratsetamol.

Lugupidamisega,
Tiia Voor