Imiku turvahällis hoidmine 28.06.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lugupeetud dr. Tiia Voor 28.06.2007

Kas vastsündinut ja sealt edasi mõnekuist imikut võib hoida ka toas turvahällis, juhul kui ema soovib last silma all hoida näiteks köögis viibides. Kuna voodikeses on laps sirgel alusel, siis kas selline poolistukil asend pikemaks ajaks on sobiv.

Parimate soovidega
A. S.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Minu seisukoht on, et turvahäll on mõeldud vaid transportimise jaoks st autosõidul. Turvahällis võib laps olla lühikest aega, just nii kaua nagu autosõiduks on vajalik.
Vastsündinu loomulik asend on siiski lamav mitte aga poolistuv nagu turvahällis. Vastsündinu magab enamus päevast ja magamine turvahällis ei ole sobilik.
Kahjuks desorienteerib sõna "turva" paljusid lapsevanemaid ja minetatakse valvsus kui laps on turvahällis. Meie kliiniku neuroloogiaosakonnas on ravil olnud mitu last, kes on kukkunud turvahälliga näiteks ostukärult või laua pealt. Seepärast arvan mina, et turvahäll on mõeldud autosõiduks ja mujal on lapse jaoks turvalisim koht ema/isa süles.

Lugupidamisega,
Tiia Voor