äge lümfodeniit 21.05.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 3,5 a. lapsel (poiss) tekkis kõrge palavik - kuni 40,2 (püsib 3 päeva) , köha ja nohu peaaegu ei esine. Mõned korrad on oksendanud.
kurgusväga kergelt punetab. Kaela peal mõlemal poolel on suurenenud lümfisõlmed (mujal on normaalses suuruses)- oli tehtud UH uuring, mis näitas, et l/s on suurenenud (diam. 2,6 cm ja teisel poolel on 2,3cm). Hgb 132, CRV 13,7. Abstsessi ei leidud. Keha nahk on puhas - ei ole mingi täppe ja lööve. Pandud selline diagnoos nagu äge lümfodeniit. Kirjutati välja Amoxocillini, palaviku alandamiseks annan Pamoli või Ibuprofeni (vaheldumisi). Mul on selline küsimus, mis sellise haiguse puhul võib karta või millised tüsistused võivad tekkida. Ja kui kaua selline haigus kestab. Tahaks mainida,et laps on harva haige - (lasteaia laps). Ette tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Lümfadeniit on lümfisõlmede põletik, mida tekitavad bakterid. Haiguse korral on kõrge palavik ja lümfisõlmede suurenemine ning valulikkus. UH-uuring näitab, et lapsel on lümfisõlmed suurenenud.
Haigust ravitakse antibiootikumidega, nagu Teie lapselegi määrati. Palaviku alandamiseks ja valuvaigistamiseks sobivad hästi Pamol ja Ibuprofen.
See on äge nakkushaigus, mis taandub jälgi jätmata. Tüsistusena võib tekkida abstsess, kuid antibiootikumiga ravides on selle kujunemise tõenäosus väga väike. Haigus võib kesta umbes nädal aega.

Kiiret paranemist soovides,
Tiia Voor