Lapsel hemorroidid? 25.04.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kas on võimalik, et 2 aastasel lapsel on hemorroidid? Laps kaebab valu ja pepuaugu juures on selline väike verevilli meenutav punn, mis vahel on ka suurem. Igapäev seda ei ole. Kõhukinnisust pole lapsel olnud. Aitäh!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Väikelastel on hemorroid väga harv nähtus, kuid seda võib esineda. Põhiline ravi on vältida kõhukinnisust ja mitte lasta potil liiga kaua istuda. Istevannid soojas vees 10-15 minutit vähendavad hemorroidi mõõtmeid ja leevendavad vaevusi.
Diagnoosi täpsustamiseks palun pöörduge perearsti poole, sest ilma moodustist nägemata on väga raske öelda, millega on tegemist.

Lugupidamisega,
Tiia Voor