lapsel allergija 24.02.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere jutt tuleb küll veidi segane aga üritan aru saadavalt kirjutada.Nimelt lapsel avastati piimaallergia,porgandi ja puljongi vastu allergia.Kuna tal oli pidevalt kõht lahti.Jätsin menüüst ära kõik piima tooted ei anna talle süüja neid asju aga endiselt kõht lahti ja laps ka oksendab peale söömist.enne oksendamist ütleb ai ai ja siis hakkab oksele.Ei oksenda küll igakord pärast söömist aga seda tuleb siiski ette.Olen ka perearstiga konsulteerinud söömise koha pealt ütles ainult minge raamatukokku ja lugege raamatust kuidas allergikutele süüja teha...Aga mure siis selles mida peaksin edasi tegema,kuhu pöörduma.Oleksin ka nõus tasulisse kliinikusse minema et teada saada,et äkki lapsel veel midagi.Kuna oma perearstiga enam hakkama ei saa.Laps saab aprillis 2 aastaseks...loodan,et saate mulle vastata.Mures 2 lapse ema... :(

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kuidas tehti kindlaks allergia: naha-, veretesti või toidupäeviku alusel?
Lehmapiimaallergia on eelkõige imikute (