lapse rinnad 19.02.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! 8-aastasel tüdrukul rinna areola aluses koes kõvem moodustis. Millega võib olla tegu ja kas peaks pöörduma arsti poole?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!
Ilma moodustist nägemata ja katsumata ning suurust ja kestvust teadmata on väga raske midagi arvata. Võimalik et tegemist on sidekoelise moodustisega. Kui moodustis on olemas mõlemapoolselt, võib olla ka tegemist rinnanäärme algava kasvuga, mis võib tekkida juba paar aastat enne puberteedi algust. Kindlasti peab seda arst nägema, seepärast palun pöörduge perearsti poole.

Lugupidamisega,
Tiia Voor