Stomatiit 21.12.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere Dr Voor,
Mul on niisugune mure. Mini 3-asstane tütar on haige eelimisest reedest. Tal oili kõrge palavik (38-39,5 kraadi). Öösel ütles ta et kurk valutab. Hommikul avastasin keele peal mitu valge haavandi. haavandid olid nii keele peal kui ka kogu suu sees. Laupäeval ja pühapäeval oli kehatemperatuur päris kõrge (38-39 kraadi). Perearst oli meie juures esmaspäeval. ta ütles et see oli stomatiit ja määras Bioparox ja Daktarin. Esmaspäevast temperatuur oli 37-37,6. Kolmapäeval tõusis jälle 38,5 kraadini, öösel oli temperatuur 39,5.Me samuti kuristame kurku kummeliteega. Arst määras antibiotikume Amoxicillini ja ütles võta kui me soovime. Minu küsimus on kas on korras et palavik püsib nii kaua või on vaja võta antibiotikumi?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Teie kirjas on on vähe informatsiooni Teie lapse haiguse käigu kohta. Stomatiit on põhjustatud viiruste poolt ja ei vaja üldreeglina antibiootikumidega ravimist. Nagu ma kirjast aru sain on lisaks lapsel kurk valus. Kas ka mandlid on haiged?? Miks palavik tõusis teist korda, on kirjas olevate andmete põhjal raske otsustada. Ehk lisandus mõni teine haigus, mistõttu otsustas perearst alustada antibiootikumiga ravimist. Stomatiidi korral võib palavik püsida nädal aega, tavaliselt kaob küll palavik rutem. Kui palavik püsib võiks teha vere- ja uriinianalüüsi kas perearsti juures või pöörduge lähima haigla vastuvõttu.

Terveid jõulupühi soovides,
Tiia Voor