punnid 28.11.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere
mul selline küsimus, minu 1 aastasel lapsel on tussu peal punased punnid Kas see on mähkmetermadiidi tunnused või on see midagi muud?Kuidas sellist asja ravida ise kodus?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere!
Lapsel võib olla mähkmedermatiit. Ja nii nagu palju kordi varemgi, pean ütlema, et lööbe üle ei saa otsustada löövet ise nägemata. Löövet võiks näidata laste allergoloogile või nahaarstile. Viimasele ei ole vaja saatekirja.
Edu soovides
Heli Grünberg