lisatoidu andmine 08.11.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

olen palju lugenud kakamise probleemide kohta ja minulapsel ka kakamisega probleeme.laps on 3 kuune ja kuskil kuu aega tagasi hakkas kakamisele jääma mitmeid päevi vahele.algul 3 päeva ja siis juba 8 päeva.kaaluiive on hea.1.5 kilo on iga kuu juurde võtnud.esimene kuu kakas ilusti.päevas korra kindlasti.kaka on ilus ja kollane ainult et nüüd on rohkem kiti moodi.käisime ka konsultatsioonil ja arst soovitas anda riivitud õuna ja peeti.kas võin ikka neid asju anda kui ta ei ole veel 4 kuud vana.

ette tänades birgit

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kui roojamine on harv, roojamine vaevaga ja roe tihke, kitjas või pabulatena, võiks esmalt tõepoolest proovida kas õunapüree või pirnipüree andmist. Teelusikatäis päevas annab vajalikku kiudainet ja vahel piisab vähesest puuviljapüreest, et roe muutuks pehmemaks ja roojamine kergemaks. Kui laps saab imiku piimasegu, võiks piimasegu olla piimhappebakteriga. Osadel lastel, aga kaugelt mittte kõigil, võib piimhappebakter rooja vedelamaks muuta. Ka soovitaksin juurviljapüreega alustada 4 kuu vanuselt.
Parimate soovidega
Heli Grünberg