suur laps 18.04.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 2 aasta ja 7 kuu vanuse poisi näitajad:
pikkus 102 cm
kaal 26,6 kg
kõhuümbermõõt 69 cm (nagu minul 4 aastat tagasi)
peaümbermõõt 55 cm (nagu minul praegu)
jalanumber 29 cm
kõneoskus kehv
arst arvab, et vaatame ja ootame, et kasvab välja, aga mul juba mure majas.
igavene jõujuurikas on ka - lükkab minu 83 kg koos tugitooliga lõdvalt mööda põrandat meetrikese edasi.
sööb normaalselt, pigem keeldub isegi söögist. rahmeldab ringi terve päeva, paigal ei püsi.
kas võiks kahtlustada mingit haigust?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Vaatasin lapse kasvuandmeid kasvukõveralt ja tõepoolest nii pikkus kui ka kaal on üle ülemise nn. normipiiri. Eriti kaal. Kuna lapsel on ka kõne arengu probleeme, vajaks ta kindlasti lasteneuroloogi konsultatsiooni. Kirjast ei selgu küll, kas poiss ei räägi veel fraasidega-lausetega või on mõni muu probleem. Aga ka lasteneuroloog saab vajadusel saata logopeedi konsultatsioonile või kuulmist testima. Kindlasti on perearst nõus lapse konsultatsioonile saatma.

Edu soovides

Heli Grünberg