hemoglobiin 21.03.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere !
Palun vastake 1a. lapse normaalne hemoglobiini tase .Meil 102 kas on vaja muretseda?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
1a. vanuse lapse vere hemoglobiinisisalduse alumine piir on 105 g/l. 102 g/l on madalapoolne väärtus. Oma kogemustele toetudes võin arvata, et lapsel on tõenäoliselt alles lutipudel ja ta joob rohkelt piima, keefiri või joogijogurtit ja sööb vähe liha. Teine sagedasem põhjus on toitmine peamiselt ainult rinnapiimaga. Peale toitmisprobleemide on loomulikult võimalikud ka veel mitmed teised põhjused.

edu soovides
Heli Grünberg