lapsel juba 1 aasta köha ja nohu 14.03.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Ei oska enam mitte kuskilt abi otsida. elame Haapsalus. Olen käinud lapsega Tallinnas eraarsti juures allegoloogi juures (juba 3 * korda) Ja siin kohapeal meie enda arst + veel 2 lastearsti meie haiglas. Kõigiga on konsulteeritud, last on uuritud aga ei midagi. Laps on kohe 3a. Eelmine aasta märtsis tekkis nohu (vesine) ja maist hakkas köhima (hooti, pidevalt). Ja nii möödus terve suvi iga päev taskurätiga tal järgi joostes).... ja sügis... ja talv. Võetud on mükoplasma proovid, verd uuritud, röntkenis käidud, allerga uuringud. Kõik negatiivne. Ei leita midagi. Ja ometi olen pea terve see talv lapsega kodus istunud, sest lapsel pidevalt bronhiit (2*) või kopsupõletik (1*)+ veel pidev nohu (ka äge, st paksemat sorti, nö "päris" nohu) . Mida peaksin ette võtma? Kas see on normaalne, et laps pidevalt nohus ja köhib? Lasteaiast öeldakse ka alati, et teie laps on jälle haige (kuigi ta seda pole....see on NORMAALNE??!!). Mul on lapsest kahju.........
Mida ma veel tegema peaksin???!!!

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Last on korralikult uuritud. Kuna probleem püsib, ei olegi midagi muud soovitada, kui teha veelkord lapse läbivaatus ja kui vaja, siis arutada probleemi samaaegselt mitme arstiga koos. Võtke palun ühendust telefonil 7 319 573
Edu soovides

Heli Grünberg