proctosedyl küünalde mõju rinnalapsele 02.01.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere,
pärast sünnitust tekkis pärakulõhe. Proktoloogile saan aja alles 1,5 kuu pärast, käsimüügis selle probleemi jaoks ainult proctosedyl küünlad, mis sisaldavad hüdrokortisooni. Olen erinevatelt apteekritelt saanud vastukäivat infot, kas tohib kasutada imetamise ajal või mitte. Lastearstina öelge palun- tohin ma neid kasutada?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Rasedatel ja rinnaga toitvatel emadel ei soovitata Proctosedyli kasutada.
Parimate soovidega

Heli Grünberg