Lapse silmad 29.11.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Tahaksin teada, kas välguga (digifotokaameraga) tehtud pildid kahjustavad alla aastase lapse silmi ja kas välguga lapse pildistamist tuleks iga hinna eest vältida? Kui jah, siis kas on erinevus selles, et laps vaatab otse objektiivi või mitte ja ka selle, milline on ohutum vahemaa (nt 1m)? Oma laps on ju armas ja tihti tekib soov teda jäädvustada, sügis-talv-kevad aga sunnivad tubastes tingimustes välku kasutama. Nö rahvasuus liigub selle teema kohta igasuguseid jutte.
Ette tänades, murelik ema

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Seni ei ole küll leitud, et välguga pildistamine silma kahjustaks ja vahemaa fotokaamerast ei ole määrav.
Toredaid pilte oma lapsest!

Lugupidamisega

Heli Grünberg