väikelapse öine hingamispeetus 02.11.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 2,3 aastase lapse vanaema.Lapse vanemad on praegu reisil ning laps minu hoida.Olen öötundidel vahel märganud,et lapsel esineb hingamises seisak ning seejärel mõnikord tõmbab järsult õhku ja liigutab end järsult ning häiritult või siis vahel ka läheb hingamine lihtsalt normaalselt edasi.Ajaliselt ei oskagi seda seisakut öelda,kuid mulle tundub see ikka pikem kui võiks.Praegu nina pisut tatine vahel ning kipub kinni olema või lurisema ,et ehk sellest, kuid on ka täiesti vaba hingamise puhul sellist seisakut esinenud. Oskate te seda seletada ja kas oleks põhjust muret tunda?
Aitäh.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Ebaregulaarse hingamise põhjusi üks põhjusi võib olla ninahingamise takistus nohu ajal. Põhjuseks võib aga olla ka adenoid. Pöörduge nina-kõrva-kurguarsti vastuvõtule, et selgitada, kas lapsel on adenoid ninaneelus.

Lugupidamisega

Heli Grünberg