Rhinofarüngiit(?) 15.10.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

9-aastane laps tuli koolist ja teatas, et on jube haige. Nad olid nimelt klassiga arsti juures käinud ja arst oli talle kirja kaasa andnud, seletamata lapsele, mis seal kirjas. Nii vana laps oskab juba ise ka oma muresid kurta, nii olingi väga imestunud, kui lugesin seda sedelit, kuna laps ei kurtnud hommikulgi veel midagi. Seal sedelil on kirjas (üsna raskesti loetav käekiri, võib-olla ei loe õieti välja) RHINOFARÜNGIIT. Proovisin raamatutest leida midagi, mis selle ära seletaks, kahjuks pole mul kodus eriti palju vastavat kirjandust ja oma arst pole sel nädalal kättesaadav. Mis haigus see maakeeli on ja kuidas edasi toimida, kuni arsti juurde saab? Seni alustan mee ja muude maarohtude/teedega, halba nad vaevalt teevad. Tänan, kui võtate vaevaks vastata!

Arst vastas:

dr Merle Paluste

Pediaater

Tallinna Lastehaigla, Telliskivi Perearstikeskus

Lugupeetud lapsevanem!

Rinofarüngiit on ninaneelu põletik, ehk- nohu ja valus(punetav) kurk. Alustasite väga õigesti. Sageli ei olegi muid ravimeid vaja kui soe jook ja nohurohi. Kuna laps ise midagi ei kaeba siisei ole ilmselt tegemist kuigi tõsise haigestumisega.