9kuuse köhukinnisus 05.10.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mure nimelt järgmine: mu 9 kuuse tüdruku köht on viimased paar kuud kinni olnud annan nii juurvilja püreesid,mis on tehtud hästi vedelaks, puuvilja ,mannaputru ,kui ka ploomimahla 100ml ja duphalac´i 10ml päevas - iga päev ,kuid köik see ei aita eriti,mustus on ikka pabulate moodi.Välisel vaatlusel ei ole tal midagi viga ja ise ta tunneb ennast hästi,palaviku pole.Kas on möni öli vöi midagi muud mis aitaks?
Ette tänades.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Kõhukinnisus on sage probleem ja kaugeltki mitte kõigile kõhukinnisusega lastele ei too Duphalac leevendust, kuna on üsna leebe kõhulahtisti. Esmalt peaks proovima veelgi suurendada joodava vedeliku kogust, eelkõige peaks jootma vett. Juurviljapüree sobib hästi. Putrudest sobiks manna asemel paremini herkulo- või neljaviljapuder. Kui joodate lisaks vett ning laps saab mehu, juurvilja ja kõhukinnisus ei leevene, tuleks pöörduda laste mao-sooletrakti haiguste arsti e. gastroenteroloogi vastuvõtule. Vahel on vaja periooditi lisaks ka mõnda teist lastele sobivat lahtistit.

Edu soovides

Heli Grünberg