puuk 19.09.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere Teile!
Leidsin endalt paar päeva tagasi puugi, eemaldasin selle edukalt, nahale ei jäänud jälgegi ja puuk tuli kuidagi väga kergelt ära, pisike mure aga on, nimelt toidan !,3 k. last rinnaga,kas tohin imetamist jätkata (praegu teen seda).Kas laps võib rinnapiima kaudu puukentsefaliidi saada, juhul kui ma olen nakkuse saanud?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Rinnapiima kaudu imik puukentsefaliiti ei nakatu. Loodetavasti ei haigestu Teiegi.

Parimate soovidega

Heli Grünberg