sooleussid 25.07.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

laps on 2a10kuud vana mis ravimeid või koduseid preparaate võib talle anda .tal on ussid valged ja peenikesed u. 1,5-2cm pikad pepus.enne olid ka aga vahepeal nagu kadusid ära.öösiti ta ei saa magada u.kella 2 paiku ärkab ja hakkab jonnima et on valus .rohi kirjutati decaris . aga kas muud effektiivsemat meetodid ei ole

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Naaskelsabasid ehk enteroobiusi on lastel väga sageli. Ravi tuleb teha samaaegselt kogu perele. Preparaatidest kasutatakse Vermoxi ühekordse anuusena. Viimase jaoks on vaja retsepti. Et mitte enteroobiuse mune edasi kanda, tuleks lapse küüned lühiksesks lõigata ja voodilinu võiks ka esialgu tihedasti vahetada.

Edu soovides

Heli Grünberg