mingi viirus 25.09.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

1.6 a. lapsel on 4-ndat päeva kõrge palavik. Olen pannud paracetamoli küünlaid(250), kui teisiti enam ei saa. Eile käis lastearst kodus ja vaatas lapse üle. Kopsud puhtad, kõrvad terved; nohu ja kurk punane. Antibiootikumi ei kirjutatud, sest arstivisiidi ajal lapsel palavikku tänu küünlale ei olnud. Täna öösel oli 40,1 palavik. Olen tõsiselt mures ja ei tea, kas nii kõrge palaviku korral peale viinakompressi ja küünalde millestki abi ei saa?

Arst vastas:

dr Merle Paluste

Pediaater

Tallinna Lastehaigla, Telliskivi Perearstikeskus

Lugupeetud lapsevanem!

Kuna enamus palavikuhaigusi on põhjustatud viirustest, siis tõesti antibiootikumravi ei pea määrama. Sageli püsivad kõrged palavikud terve nädala. Perearst peaks kõrge palavikuga last nägema üle päeva, sest alati on võimalus haiguse edasiarenemiseks.