kahe kuusel poisil sõlmekesed rinna all 27.06.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

minu kahe kuusel pojal on sellised sõlme moodi asjad rinna pruuni osa all. ühel on pruuni osa suurune, teisel aga suurem. on selline mügariku või munakese moodi. mis see on ja kas peaks kohe arstile näitama.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kirjeldatud "sõlmed" võivad olla ema hormoonidest tingitud rinnanäärme turse avaldused. Rinnanäärmete turse ilmneb umbes igal kümnendal vastsündinul ja kaob tavaliselt esimeste elukuude jooksul. Kirjelduse järgi ei saa langetada kindlaid otsuseid, peab ise nägema. Seetõttu on õigem perearstile last näidata.
Edu,
Heli Grünberg