kinnine kõht 04.06.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere Olen 5kuuse tütre murelik ema. Olime haiglas umbes 3 nädalat tagasi kõrva põletikuga, mis algas nohust, seal saime antibiootikume kahte sorti. Kahjuks saime sealt ka Rota viiruse ja meid saadeti nakkuse osakonda,kus me olime 3päeva. Kodus pidime edasi võtma Smekta pulbrit ja ka Lacto sevenit ,andsin neid niikaua kuni lapse kõht kinni jäi ja paistab ,et jäi kohe päris kinni. Mida teha olen proovinud anda ploomimehu ja ka musta ploomi ei midagi. Muidu on laps pudelitoidul Hipp ja saab juurde porgandimehu 50ml päevas annan ka banaani, 5päeva olen proovinud ka anda juurvilja kartul ja porgand ,aga tundub,et kõht on veel rohkem kinni. Ette tänades.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kõhukinnisusest saab jagu. Lisage veel õunapüree või pirnipüree teelusikatäis päevas. Kui effekti ikka ei ole, võib lisada Duphalaci 1 teelusikatäis hommikul. Samuti võib anda ühe Gefiluse kapsli sisu päevas. Piimhappe bakter teeb osadel lastel rooja vedelamaks. Kui kuidagi ei õnnestu kõhukinnisust leevendada, saadab perearst kindlasti laste gastroenteroloogi e. mao-sooletrakti haiguste arsti vastuvõtule.

Edu,
Heli Grünberg