Tükk rinnas 23.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
5-kuusel tüdrukul on rinnanibu taga tükk (lümfisõlm?), u hernetera suurune, u kuu aega (v-o ka kauem, sel ajal avastasin). Suurenenud ega väiksemaks läinud ei ole. Perearst on vaadanud-katsunud ning selgitas, et selline lümfisõlmede suurenemine rinnanäärmetel on igati normaalne.
Mind paneb muretsema asjaolu, et olen ise kirjandusest lugenud, et suurenenud lümfisõlmed võivad olla põletikulise haiguse põhjustatud - küll on aga räägitud sõlmekestest ainult kaela, kaenla või kubeme piirkonnas. Sõlmekesi minu lapsel mujal ei ole. Laps on olnud siiani terve, va nohu 4,5 kuuselt ning palavikud vaktsineerimiste järgselt. Kas oleks vaja spetsialisti konsultatsiooni ja kui jah, millise erialaarsti poole pöörduda?
Vastuse eest tänades!

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Lastel võib väikeseid viljaterasuurusi lümfisõlmi leida kaelalt, kaenlaalusi ja kubemepiirkonnas. Mujalt mitte. Seega rinnanäärme piirkonnas neid tavaliselt pole. Konsulteerige aplun lastearstiga. Tükk ei pruugi olla lümfisõlm. Ultraheliga vaatamine annab vahel infot juurde millega võiks tegemist olla.

Lugupidamisega
Heli Grünberg