3-nädalasel beebil köha 21.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tervist,
Beebi on 3 nädalane. 2 nädala eest käisime end arsti juures arvele võtmas ja rääkisin ka talle, et tita köhib ja on nohune. Arsti konkreetne väljend oli: ma ei arva, et siin midagi erilist on. Praegu aga beebi "krõbiseb" hingamisel järjest rohkem ja köhimine muutub ainult sagedasemaks- palavikku küll pole, aga minul on mure ikka- on see normaalne? Arstile helistamisel ma enam ka mõtet ei näe, sest midagi uut mul talle öelda pole... kas ma peaksin minema Tallinnasse mõnda teist arsti otsima või ongi see tõesti normaalne?
ette tänades
mk

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Terve imik ei köhi mitte. Üksikud aevastamised võivad küll olla. Ei ole muud nõu, kui tuleks lähima lastearsti juurde minna ja last tuleks uuesti kuulata-vaadata. Kui elate maakonnas-lastearstid on maakonnahaiglate lasteosakondades.

Parimate soovidega
Heli Grünberg