vaktsineerimine 01.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 3kuusele tütrele on vaja teha difteeria, teetanuse,läkaköha ja poliomüeliidi vaktsiin, olen kuulnud ,et vaktsiinil on palju kõrvalmõjusid. Mulle soovitatti tasulist vaktsiini Pentact Hib on see siis parem, või on veel midagi paremat? Lehelt lugedes on kõrvaltoimeid vaktsiinil väga palju. Ette tänades. Mare.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Põhiline komponent, mis läkaköha-difteeria-teetanuse-polimüeliidi vastasel vaktsineerimisel reaktsiooni põhjustab, on läkaköha. Seetõttu on mitmetes vaktsiinides varasema täisrakulise läkaköha vaktsiini asemel kasutusel nn. atsellulaarne läkaköha e. mitterakuline puhastatud vaktsiin, millele reaktsioone on vähem. Pentactis on läkaköha täisrakuline komponent. Vaktsiinides Infanrix IPV Hib ja Infanrix Hexa on uus atsellulaarne puhastatud komponent. Hind on nendel orienteeruvalt 600 -800 EEK-i.
Lugupidamisega
Heli Grünberg