neeruvaagna laienemine 31.03.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, minu tütar on 7 aastane, paar nädalat tagasi hakkas ta sageli pissil käima, tegime proovid ja kõik olid korras. Ultrahelis avastati et on neeruvaagna laienemine. Mida see tähendab ja kas see läheb mööda? On ta seotud mingi põletikuga (näiteks põie vm), ka siis kui proovid seda ei näita. Hetkel kirjutati välja tabletid (nime ei mäleta).

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Neeruvaagna laienemise üks põhjusi võib olla uriini äravoolu takistus või uriini tagasivool (refluks) põiest kusejuhasse. Viimane võib olla vahel ka ainult ägeda põletiku ajal ja siis taanduda. Kahjuks on andmeid vähe-kas lapsel oli uriinis põletikurakke?, kas oli ka palavik? jms. Kui on diagnoositud äge neerupõletik (palavik, uriini analüüsis rohkelt põletikurakke, uriini külvis- mikroobid), siis peaks kordama.
Head paranemist!
Heli Grünberg