Lapsel pidev nohu 27.03.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on 8-kuune tütar, kellel on juba oktoobri algusest saadik pidevalt nohu. Enamasti on tatt valge, vahel ka kollane. Aevastas ta juba sünnitusmajast saadik, aga 2-3-kuuselt hakkas ka tatti tulema. Arst arvab, et me lihtsalt saame ühe viiruse teise järel. Minu arvates see ei ole võimalik, sest vanem laps on mul ikka suht terve sel talvel olnud ( kodune laps), beebikoolis me ei käi, üldse oleme suht vähe rahva seas liikunud. "Tänu " sellele nohule on lapsel ka kõrvad pidevalt haiged. Kas võib olla tegu allergilise nohuga , äkki mõni siseviistlusmaterjal, kassi- v. koerakarvad? Minu lastearst suhtub sellesse võimalusse skeptiliselt.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Sellisel juhul ütleks, et miski ei ole võimatu ja välistatud. Vahel võib sellsie pideva nohu põhjuseks olla ka allergia, aga siiski harva. Vanus on selline, kus tõesti viiruisnfektsiooni põeb laps väga sageli, sest limaskestal on vähe kaitsekehi. Konsulteeriksin laste nina-kõrva-kurguarstiga ja kui selgust ei tule, ka laste allergoloogiga.

Lugupidamisega
Heli Grünberg