läkaköha 02.03.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

minu 8-aastasel lapsel on läkaköha juba 3 nädalat, ise olen rase 36- nädalat. Kuna läkaköha kestab umbes 6-8 nädalat sooviksin teada, kuidas mõjub see lapsele kes on varsti sünndimas? Kas peaksin sünnitusmajas sellest ka rääkima? Lugesin, et kuni 6-elukuuni pidi läkaköha eriti ohtlik olema.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kui läkaköhaga laps on köhinud juba üle 3 nädala, on vähetõenäone, et ta köhimisel haigustekitajaid eritab. Kui laps on saanud antibakteriaalset ravi nt. erütromütsiini, peaks tekitaja eritus taanduma 5-6 päevase ravi järel.
Heade soovidega
Heli Grünberg