lihastoonus 04.02.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, dr. Grünberg! Minu 7. kuune poeg hakkas roomama ja selgus, et ta lükkab end edasi vaid vasaku jalaga. Kõhuli olles pöörab ta ka rohkem vasakule küljele. Varem oli tal parem pool rohkem toonuses, nüüd siis vist vasak. Tegin temaga varem rohkesti võimlemist, siis kadusid lõtvused ja toonused ära. Kas peaksin nüüd kohe tormama neuroloogi juurde (massaaz) või prooviks jälle aktiivsemalt võimlemist teha. Milline on teie arvamus selle kohta ja kui olulisel määral ühe kehapoole kõrgem toonus lapse tervisele kahjulik on?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kirjelduse järgi tundub, et probleem parema jala/kehapoole toonusega ei ole veel päris lahenenud. See, et laps roomates lükkab end peamiselt vasaku jalaga võib olla märgiks, et parem kehapool on pisut nõrgem. Laps vajab lasteneuroloogi konsultatsiooni ja siis selgub ka, kas oleks vaja laste füsioterapeudi abi.
Parimate soovidega Heli Grünberg