isutus 31.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere, 9-kuune ei taha kuidagi süüa. kas asi võib olla hammaste tulekus või nohus? kui palju peaks umbes selle vanune sööma?
triin

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Nohu ja viirusinfektsioon võivad söögiisu halvendada. Ka väikelapsed, kes saavad rohkelt mahla või piima toidukordade vahel, ei taha muud toitu. 9-kuune peaks sööma juurvilja lihaga 150-200 g, putru umbes sama palju, rinnapiima või imiku piimasegu ligikaudu 0,5 l päevas, lisaks puuviljapüree, mahl 70 ml - 100 ml. Kui laps jääb isutuks ka nohu ja viirusinfektsiooni taandumisel, oleks vaja lastearstiga nõu pidada.
Edu!
Heli Grünberg