2,5 aastase immuunsüsteemi tugevdamine 26.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Meie 2,5 aastane poiss (lasteaias ei käi) on olnud suhteliselt terve põnn. Vast 2x aastas on mingi viirusega tegemist olnud ning haigused on kergelt ja ruttu möödunud.
Sel talvel on teisiti. Kõik kolm ajakirjanduses kirjeldatud viirust on ta läbi põdenud. Ei saa normaalset elu eladagi - poiss jälle hallide silmadega ja palavik.
Tahaksin teda turgutada. On soovitatud homöopaatilisi terakesi, päevakübarat, mett, ... Mida ikka?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Eelkooliealiste laste immuunsüsteem on alles küpsemisjärgus ja nii hingamisteede kui ka seedetrakti limaskestal on veel vähe kaitsekehi. Täiesti tavaline on selles vanusgrupis viirusinfektsioonide põdemine 7-8 korda aastas ja lisaks kaks kõhulahtisuse episoodi aastas. Seda loetakse "normiks". Nii juhtubki, et polegi põdemisel suurt vahet. Päevakübarat võiks lapsele anda, mett samuti (kui pole allergiat!). Jääb lootus, et ehk aitab. Kuigi olen kogenud, et ka need abinõud ei aita mitte alati viirusinfektsioonidesse haigestumist vähendada. Vanusega, enamasti noorema kooliea lõpupoole, viirusinfektsioonide põdemise sagedus väheneb. Seega, praegu ei olegi ühtki väga head abinõu, mis aitaks.
Head tervist soovides
Heli Grünberg