minu laps on liiga karvane 26.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Olen mures oma 2 aastase tütre pärast, kellel on äkki hoogsalt karvad hakanud kasvama. Karvased pole mitte üksnes sääred vaid ka selg on üleni kaetud heledate ca 1 cm pikkuste karvadega.
Kas on normaalne et karvad nii vara juba kasvavad, samuti kavakasv seljal.
Ega pole tegemist mingi hormonaalse häirega?
Kas oleks vajalikud mingid uuringud?
Teistel lastel ma küll sellises vanuses veel karvu pole märganud.

Ette tänades,
Murelik ema

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Pöörduge palun laste endokrinoloogi vastuvõtule. Kirjeldatud karvakasv ei ole selles vanuses normaalne ja põhjus vajab kindlasti selgitamist.

Head tervist soovides
Heli Grünberg