hääl ära 01.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere taas!
Mure selline, et 8 kuusel läks hääl ära. Köha, nohu ei ole, palavikku samuti mitte. Mismoodi seda ravida, kas prospan aitab? Mida peaks eriti jälgima ja millal arsti juurde minna? Olen väga mures.
Tänan,
Kati

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Head uut aastat ja vähem tervisemuresid! Häälekähedusele aitab kõige paremini niiske aur-õhk. Kodus saaks seda teha, kui on vannituba. Sooja vee vannilaskmine niisutab õhu ja vannitoas peaks lapsega olema 15-20 minutit. Kannust auru teha ei soovita- põletuse oht. Arsti poole peaks pöörduma siis, kui laps hakkab häälekalt-kuuldavalt sisse hingama st on lisandunud kõriturse. Vahel on vaja sellistel juhtudel hormooni anda ja aerosooli aparaadist niisket auru hingata.
Parimate soovidega Heli Grünberg