veel lümfisõlmedest 30.12.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere tülitan veelkord nende lümfisõlmede pärast. Eelmine kiri sisaldas küsimust sinaka varjundiga silmaaluste kohta ja teie poolset soovitust et kui lümfisõlm, mis on oa tera suurune pole 2-3 nädala pärast taandunud, minna uuesti perearsti juurde. Nüüd ma ei teagi mida teha. See lümfisõlm seal kaelal on juba kuskil 1,5 kuud- vabalt liigutav ja valu ei tee. Kui oli 2 nädalat suurenenud käisin perearstil, kes tegi vereproovi ja-kõik korras, nädala pärast polnud sõlm taandunud läksin uuesti perearstile, tema suunas lastearstile, uus vereproov ja jälle kinnitus et kõik korras. Pärast angiini AB ravi (7päeva)uriini proov ja jälle-kõik korras, perearst veel ütles, et see sõlmeke võibki jääda sellisena sinna kaelale. See mis seal kurgu all suuremana paistab kui laps kaela liigutab tundub mandel olevat. Mis ma nüüd teen?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Üks ja ainuke oasuurune lümfisõlm, mis ei suurene, ei ole enamasti küll seotud süsteemse haigusega. Vahel jääb tõepoolest lümfisõlm pärast angiini põdemist pisut suuremaks kui üks vilja- või läätsetera. Vereanalüüs on korras ja muid võimalikke haiguse ilminguid, ei ole (väsimus, öine higistamine), pole põhjust muretsemiseks.
Lugupidamisega
Heli Grünberg