köha 18.12.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! 6-kuusel lapsel on köha vahelduva eduga kestnud juba 3kuud.Perearst ütleb ,et kopsud on puhtad, samuti on korras olnud vereanalüüs.Oleme ravinud auruga, teinud jalavanne, tärpentiinisokke, sinepiplaastrit rinnale. Kord on köha lahtine, kord kinnine.Tavaliselt köhib laps 2-3 korda päevas.Vahel ka kord öö jooksul. Vahel jääb aga päev-paar üldse vahele ja siis ei köhi üldse.Vahel kaasneb köha pingutusele. Kõrvaarsti sõnul on ka kurk korras ja nohu ei ole. Millest selline köha võiks tingitud olla?Elame küllaltki kuiva õhuga keskküttekorteris.Kui vereanalüüs korras,kas oleks siiski mõistlik vaktsineerimine edasi lükata?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Soovitan pöörduda laste allergoloogi-pulmonoloogi (kopsuarst) vastuvõtule. Tartu Lastekliinikus registratuur 7 319 508 (dr. M. Vasar).
Niisugune ebamäärane köha on vahel allergiaga seotud. Eriti, kui peres on allergiaprobleemidega pereliikmeid. Laste allergoloog-pulmonoloog aitab köha põhjuse välja selgitada. Last võib vaktsineerida. Selline köha ei ole vastunäidustuseks.
Parimate soovidega Heli Grünberg