Beebi pöidlaimemine 18.12.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu kolmekuune beebi on avastanud enda jaoks oma pisikesed prisked pöidlad ning hakanud neid imema. Olen mures, sest pöidlalutsimine võib põhjustada puseriti hambaid. Kas ja kui palju ja mis vanuses on pöidlalutsimine OK või tuleb beebit takistada?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Sõrmeimemise kohta on hulk vastkaid arvamusi. Üheks põhjuseks arvatakse rahuldamata imemisvajaduse osadel imikutel, sest imemisvajadus on erinev. Imiku imemisvajadus on eriti suur just esimesel 3-4 elukuul. Kui imik imeb sõrmi ainult enne toitmist, ei ole vaja muretseda. Enamus imikuid närib sõrmi hammaste tuleku ajal (mitte ei ime!). Kui imik imeb sõrme, soovitatakse toitmise aega pikendada. Niimoodi võib õnnestuda imemisvajadus rahuldada. Mingite abivahenditega (nt. kinnas), ei õnnestu tavaliselt sõrmeimemisest vabaneda. Sõrmelutsimine imikueas ei pruugi jäävhammastele mõju avaldada.

Parimate soovidega
Heli Grünberg