Vaktsiinid 07.12.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Kuna minu laps(praegult 8 kuune)on sündinud Itaalias,siis tema kaks esimest vaktsineerimist on tehtud Itaalias.Esimene 2,5 kuuselt ja teine 4,5 kuuselt.Mõlemad vaktsiinid olid järgmiste haiguste vastu(P.S.kirjutan itaalia keelsed nimetused,sest usun,et on arusaadavad):poliomielite,difterite,tetano,epatite B,pertosse(läkaköha),haemo-philus influenzae tipo B.See oli ainult üks süst,mis tehti esimesel korral ühe kintsu sisse ja teisel korral teise kintsu sisse,s.t ühes süstis oli kõigi eelpoolnimetatud haiguste vastu vaktsiin.Teha tuleks veel ka kolmas ,ja ühtlasi ka viimane kord seesama vaktsiin veebruaris,kuid kuna nüüd oleme Eestis ja siin on hoopis teised vaktsiinid,siis kuidas peaksin laskma oma last vaktsineerida siin?Ette tänades.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Veebruaris tuleks last vaktsineerida difteeria, teetanuse, läkaköha, B hepatiidi haemofilus influenzae (HiB)ja poliomüeliidi vastu. Arvestama peaks, et 2. ja 3. B hepatiidi süsti vahele jääks 4 kuud. Nendest HiB tuleb meil Eestis ise kinni maksta, sest kuulub kalendriväliste vaktsiinide hulka. 2 kuud hiljem soovitaksin teha leetrite, mumpsi ja punetiste vaktsiini. Veel üks soovitus. Eesti on tuberkuloosiohtlik piirkond. Kui laps ei saanud sünnitusmajas tuberkuloosivaktsiini, tuleks talle teha pärast pärast difteeria, teetanuse, läkaköha.....süsti Mantoux proov ja otsustada seejärel tuberkuloosivastane vaktsineerimine (BCG).

Lugupidamisega Heli Grünberg