pidev köha 06.12.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere, mure selles, et lapsel on köha olnud juba paar kuud (laps 7 kuune). Olen andnud talle prospani, fluditeci, määrinud tärpentini salvig, miski ei aita. Köha on selline kinnine. Kas see on midagi väga tõsist? Arst ütleb, et pole kuulda midagi..
olen väga mures, Kati
Tänan vastuse eest

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Andmeid napib, kuid kui lapsel on köha ka ööseti ja eriti, kui tal on nahal löövet (või on olnud), soovitaksin pöörduda allergoloogi-pulmonoloogi vastuvõtule. Tartu Lastekliinikus registratuuri tel. 7 319 508 (dr. M. Vasar) või Tallinna Lastehaiglas dr. U. Putnik. Kui sellele pikale köhimisele eelnes palavik, nohu, on võimalus, et oli viirusinfektsioon, millega kaasnevalt võib köha mõnda aega püsida. Kui köha on hoogudena, laps läkastab ja vahel lõpeb hoog oksendamisega, võib põhjuseks olla mõni läkaköha sarnast köha põhjustavatest mikroobidest. Sel juhul kestab köha mitu kuud. Last peaks konsulteerima lastearstiga.

Parimate soovidega
Heli Grünberg