5-aastasel tüdrukul suur kõht 09.06.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! 5-aastasel tüdrukul, kes on normaalkaalus (pikkus 110 cm ja kaal 17-18 kg), on suur kõht nagu imikul. Kuidas ja milliste meetoditega saaks tüdruku kõhtu "saledamaks"? Tänan!

Arst vastas:

dr Merle Paluste

Pediaater

Tallinna Lastehaigla, Telliskivi Perearstikeskus

Lugupeetud lapsevanem!

Eelkõige peab selgitama põhjuse.Põhjus võib olla vales kehahoius, samuti võib põhjuseks olla rahhiit. Peaksite pöörduma oma perearsti vastuvõtule.Kui haiguslikke põhjusi ei leita, tuleks teha kõhulihaseid tugevdavaid harjutusi.