Miks 10 kuuse imiku kaal kasva ? 18.01.21 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Alates 6 kuuselt kuni 10 kuuni on imik kaalus juurde võtnud 400g. Kas selline asi on normaalne?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Teisel elupoolaastal peaks laps võtma iga kuu juurde 400 g. Oluline on vaadata, kuidas kulgeb lapse kaal kaalu ja kasvugraafikul alates sünnist, need andmed ja graafik on olemas perearstil, kes selle alusel hindab lapse kasvamist. Kirjutate, et laps on närb sööja. Kui laps tahket toitu ei taha, kas ta siis sööb rohkem rinnapiima või piimasegu? Vahel on halva isu taga liigne piima joomine. Tahke lisatoidu kaloraaži saab tõhustada, lisades püreele/pudrule võid, õli. Milline on lapse seedimine, mitu korda päevas ta kakab? Kas lapse areng on eakohane? Kõiki neid asju peab arvesse võtma, kui lapse kaaluiive on vähene. Palun konsulteerige veel perearstiga ja kui lapse kaaluiive on jätkuvalt kehva, otsustab perearst, kas laps vajab lastearsti konsultatsiooni.
Imiku ja väikelapse toitmisest võite lugeda https://www.elselts.ee/els/images/lapsevanemad/2020/imik_vlaps_toit_koduleht.pdf

Lugupidamisega,
Tiia Voor