Vereanalüüs 04.09.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Lapsele tehti vereanalüüs, mis lisatud kaasa. Kuid kōik näitajad on alumisel piiril või isegi alla. Viimati oli haige juunis, kus oli äge viirus kõrge palavikuga. Pidevalt on mure, et põies on e.coli bakter, kuigi hetkel ei ole see tekitanud tal vaevuseid. Samuti mulle tundub, et sinikad tekivad tal väga kergelt. Hetkel käputab ning sinikad on tekkinud säärte esipinnale, korraga 1-2 sinikat, kuskil 0,5-1 cm suurusega. Kas sinikatel ja vereanalüüsil on seost? Kas selline vereanalüüs vajaks põhjalikumaid uuringuid? Olen täitsa mures, kas peaks lapsele tegema lisauuringuid.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Vereanalüüsis on veidi vähem leukotsüüte (WBC) ja veidi vähem ühte leukotsüütide osa - neutrofiile, kuid need on minimaalsed nihked, mille taga ei pruugi mingit haigust olla. Ka on normist madalam MCH, mille madalam tase võib viidata rauapuudusele - kas laps ikka liha sööb? Trombotsüüdid (Plt), mis vastutavad vere hüübimise eest on normis, ilmselt on väiksed sinikad tingitud lapse roomamisest.

Lugupidamisega,
Tiia Voor