Palavikuga kaasnev lööve 07.04.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Laps on kolmandat päeva vahelduva eduga palavikus olnud kuni 38,5, lisaks tugev nohu ja sellega kaasnev köha(ilmselt külmetus) .Teisel päeval tulid keha peale laigud, mis ilmuvad äkki ja võivad kaduda sama kiiresti, esinevad erinevatel kehaosadel. Need siin pildil tugevamad, on ka pisemaid. Valged villide moodi laigud punase ümbrisega. Millega võib olla tegu?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ilmselt on tegemist nõgeslööbega. Sel puhul tekivad nahale kublad ja need püsivad ühel kohal maksimaalselt 24 tundi, täpselt nagu Te kirjeldate - tekivad ja kaovad. Lööve iseenest võib kesta pikalt (päevi-nädalaid), kuid see muudab kogu aeg oma asukohta. Lastel on kõige tavalisem lööbe põhjus mingi infektsioon (Teie lpasel on palavik, köha ja nohu) või siis toit. Ega laps pole haiguse ajal söönud ja joonud midagi uut? Ega lapsele pole seoses haigusega antud mingit uut ravimit, vitamiini?
Nõgeslööbe raviks sobib Zyrtec, mida saab retseptiga - tilgad ja nende annus 0n 5 tilka kaks korda päevas- või retseptita - lahus 2,5 ml kaks korda päevas. Ravimit anda nii kaua, kuni lööve püsib.

Olge terved,
Tiia Voor