Beebil jalgadel kuivad laigud 04.04.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Millega võib tegu olla? Beebil jalgadel kuivad laigud
Beebi saab püreed kana ja veiselihaga mis on ise valmistatud.
Aga saab ka salvesti püreesid.
Muidu beebi nahk alati puhas

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Karedate laikude põhjuseks võivad olla mitu tegurit: toit, pesuvahendid, haigused, hammaste lõikumine jne. Vaid umbes 1/3 juhtudest on nahaärrituse põhjuseks toit, aga kui kahtlustate mingit kindlat toiduainet, siis võiksite selle toiduaine 2 nädalaks menüüst välja lülitada. Kui kahe nädala jooksul lööve ära ei kao, siis järelikult pole see toit nahalööbe põhjuseks. Karedate laikude korral on väga oluline naha kreemitamine pehmendavate kreemidega mitu korda päevas. Kui Eucerini kreem aitab, siis jätkake selle kasutamist. Kui Eucerin ei toimi, siis küsige apteegist mingit muud tundliku naha kreemi, mida on väga erinevaid ja milline sobib Teie lapse nahale, on järgiproovimise küsimus. Naha pesemiseks soovitan kasutada tundlikule nahale mõeldud vahendeid, vanniõli. Sama kehtib kogu pere pesu pesemiseks. Kui lööve on väga punetav ja see häirib last ning ainult niisutavad/pehmendavad kreemid ei aita, saab apteegist osta retseptita hüdrokortisoonsalvi, mida võib lööbele määrida kaks korda päevas ca 10-päevase kuurina ja vajadusel ravikuuri korrata.

Lugupidamisega,
Tiia Voor