Pidev nohu 03.03.19 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mures oma lapse pideva nohu pärast. Tal on pidevalt vesine nohu. Külmetushaiguste (köha, nohu, palavik) korral läheb nohu ka rohekaks/paksuks, aga kui haigus möödas on nina endiselt vesine. Selle sügis/talvise perioodi jooksul on nina (heal juhul) nädal aega järjest enamvähem kuiv olnud.
Laps käib lasteaias ja tal on 1a 5kuuselt eemaldatud adenoid.
Kas Teie hinnangul võiks tegemist olla ka allergia või mõne toidutalumatusega?

Kas seni kuni ei ole nohu põhjus selge võib vaktsineerimiskava jätkata?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Sagedase nohu põhjuseks võib olla allergia, eriti veel, kui allergiat on ka lähematel pereliikmetel või sugulastel. Seda saab lihtsasti kindlaks teha uuringutega (nahatestid või veretestid). Enne nahatestide tegemist ei tohi laps saada allergiarohtu (Zyrtecit).
Toiduallergia tavaliseltnohuna ei väljendu.
Ka võivad pideva nohu põhjuseks olla sagedased viirushaigused, sest eelkooliealine laps põeb 7-9 viirushaigust aasta jooksul ja kui laps on suvel terve, siis võibki ta talvel olla iga kuu haige. Nohu kestab kuni 2 nädalat, nii saabki üks nohu vaevalt paraneda kui uus juba algab.... .
Nohu pole vaktsineerimise vastunäidustuseks.

Lugupidamisega,
Tiia Voor