Püelonefriidi järgne beebi vaktsineerimine 17.04.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Lapsel avastati 2-e nädalaselt kolibakterist põhjustatud neeruvaagna põletik ja vaagnad natuke laienenud. 10 päeva sai haiglas antibiootikume ja profülaktikaks anname iga õhtu 1ml Bactrimi. 6-e nädalaselt käisime päevaravis uriini refluksi kontrollimas ja andsime analüüsid. Kõik oli korras. 3-e kuuselt tehakse neeruvaagnatest kontroll ultraheli.

Kas lapsele tohib teha perearsti juures 2-e kuuse vaktsiini või peaks vahetult enne seda vere- ja uriiniproovi laskma teha.

Ette tänades,

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Vaktsineerimise vastunäidustuseks on äge palavikuga kulgev haigus, oodatakse kuni laps saab haigusest terveks ja siis on vaktsiinisüst lubatud. Saan Teie kirjast aru, et laps on olnud üle kuu aja terve, seega peaks vaktsineerimine olema lubatud analüüsideta.

Lugupidamisega,
Tiia Voor