Imikul hääl ära 16.02.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

4 kuusel tüdrukul mitmendat korda hääl ära. 1. Korda oli detsembris, peale pikka karjumist autosõidul. Arvasin, et tegi häälepaeltele liiga. Paar nädalat hiljem tekkis lapsel nohu ja peale seda rögaköha.. Peale ravimist( aurutamine, hanerasv, hustagil) kadus taaskord hääl.. Oli ära ligi 2 nädalat, arst arvas et viiruse tagajärg lõi häälepaelte põletiku.. Nädal oli laps terve ja siis sai vanemalt õelt taas viiruse, mis lõppes ägeda bronhiidiga. Raviks oli nacl aur, ventolini, pulmicorti aurud.. Nüüd kui ravist on möödas nädal, avastasin taas et lapse hääl kähe ja kipub kaduma.. Aeg nina-kõrva-kurguarsti juures kirjas märtsi lõpuks.. Mis võiks olla sellise häälekadumise põhjuseks, kuidas saaksin last aidata. Tütar rinnalaps...

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Hääle kadumise põhjust ei oska ütelda, selleks on vaja Kõrva-nina-kurguarsti konsultatsiooni. Viirustega ja karjumisega võib ikka hääl ära minna, sees on tavapärane. Kui aga hääl kaob ka ilma nendeta, siis on vaja KNK-arsti läbivaatust.

Lugupidamisega,
Tiia Voor