Limakõrv ja vaktsineerimine 10.12.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Lapsel diagnoositi 9 kuuselt limakõrv. Saime kõrva-nina-kurguarstilt saatekirja kuulmekile šunteerimiseks (mai lõpuks). Arsti sõnul on olemas ka võimalus, et laps nö kasvab haigusest välja ja šunteerimine polegi vajalik.
Kas Teie hinnangul võiksime 1.a vanuses tehtava vaktsineerimise edasi lükata? Nt teha peale seda, kui šunteerimine on tehtud ja laps sellest kosunud.

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Lugupeetud lapsevanem!

Limakõrv pole vastunäidustustuseks lapse vaktsineerimisele. Kui lapsel puuduvad ägeda haiguse tunnused, tohib teda vaktsineerida.
Kui te soovite last vaktsineerida peale kõrvade shunteerimist, võite seda teha, aga ärge lükake vaktsineerimist ka väga pikalt edasi, muidu lihtsalt unustate selle ära.