3-kuuse toitumine 07.10.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Kui tihti peaks sööma kolmekuune? Laps on rinnapiima toidul.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Rinnapiima saav laps reguleerib ise oma söögikorrad ja nende sageduse. Tavaliselt tahab rinnapiima saav laps süüa iga 3 tunni järel, vahel aga sööb ta sagedamini ja vahel teeb pikemaid pause. seega ei saa anda ettekirjutusi söögikordade osas, aga keskmiselt ööpäevas on kuus kuni kaheksa toidukorda. Umbes 3-4kuuselt hakkab laps öösel tegema kuni 6 tunniseid söögipause.

Lugupidamisega,
Tiia Voor