Väikelapse higi lõhn 24.07.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Minu kohe 3 aastaseks saaval tütrel on juba pool aastat või rohkem just kaenla alustes väga intensiivne higi lõhn. Laps on 95 cm pikk, ja kaalub 15 kg, on allergiline teatud magusainete ja värvainete suhtes, ravimeid ei tarvita ja areneb muidu normaalselt. Hematoloog on hiljuti teinud ka vereanalüüsid seoses ninaverejooksudega ja öelnud,et kerge hüübivushäire( von Willebrandi) aga muus osas nagu korras.
Peseme igal õhtul korralikult aga õhtuks on ikka lapsel vänge higi hais.Muidu laps rohkem ei higista, keha on kuiv ja mujal seda lõhna ei tunne.Samuti on korras uriini analüüs ja veresuhkur.
Olen ise terve elu olnud suurem higistaja ja kaenlaaluste higi lõhn on mul alati tugev ja peale sünnitust oli lausa häiriv poole a. jooksul.Olen lugenud,et kaenlaalused higinäärmed hakkavad tööle alles puberteedieas ja nii väikesel lapsel ei tohiks olla nii intensiivset higi lõhna ja seetõttu kardan,kas tegu võib olla mingi varjatud haigusega? Kuidas seda välistada, kui lapse sünnijärgsed skriiningtestid on olnud korras ja ka üldvere analüüs.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Liighigistamise probleemiga tegelevad nahaarstid, kelle vastuvõtule pöördumiseks ei ole vaja saatekirja. Kui lapse higilõhn häirib, siis palun minge lapsega nahaarsti vastuvõtule.

Lugupidamisega,
Tiia Voor