E. Coli bakter 1-aastasel 11.05.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Lapsel avastati suuremas koguses E. Coli bakterit uriinis. Vanus on 1 aasta ja 1 kuud. E. Coli bakteri kontsentratsioon on olnud kõrge juba pool aastat. Perearst tahab teha antibiootikumiravi. Tehti uriini külv ja hetkel on bakteri hulk 1 ml kohta 10 astmes 4 kuni 5. Kas sellise koguse puhul on antibiootikumiravi näidustatud? Olen lapsele andnud probiootikume. Varasemalt oli E. Coli bakteri kogus rohkem kui 10 astmes 5. Seega on toimunud vähenemine. Kas järjepidev probiootikumide andmine vähendab seda veelgi? Ei tahaks niisama antibiootikume anda. Igasugused haiguse sümptomid puuduvad. Mis võib juhtuda, kui E. Coli bakteri kogus on pikemat aega kõrge?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Probiootikumid ei aita E.colit uriinis vähendada. Millegi tõttu tehti ju lapsele uriinianalüüs, kus leiti suuremas koguses E. colit. Kas lapsel on olnud kuseteedes põletikke? Kui jah, siis E.coli olemasolu korral võib põletik uuesti tekkida. Kui bakteri hulk on suurem kui 10 astmes 4, siis soovitatakse teha antibiootikumravi.

Lugupidamisega,
Tiia Voor